ΈΝΤΑΞΗ ΤΟΥ ΕΡΓΟΥ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΕΥΡΩΤΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ «ΝΕΟ ΚΤΙΡΙΟ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΣΤΑΘΜΟΥ ΣΤΟΝ ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΡΟΚΕΩΝ ΛΑΚΩΝΙΑΣ» ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «ΑΝΤΩΝΗΣ ΤΡΙΤΣΗΣ»
![](https://evrotas.gov.gr/sites/default/files/styles/blog_704_328/public/kro3_0.jpg?itok=N-SwMl5K)
Την ένταξη του έργου κατασκευής νέου κτιρίου παιδικού σταθμού της Τοπικής Κοινότητας Κροκεών, στο πρόγραμμα "Αντώνης Τρίτσης", ενέκρινε ο Αναπληρωτής Υπουργός Εσωτερικών κ. Στέλιος Πέτσας, υπογράφοντας τη χρηματοδότησή του, συνολικού ύψους 647.644,56 €. Πρόκειται για ένα πολύ σημαντικό έργο, το οποίο αναμένεται να επιλύσει ένα καίριο πρόβλημα της τοπικής κοινωνίας, αναβαθμίζοντας τις υποδομές Παιδείας του Δήμου Ευρώτα.
Ο Δήμος Ευρώτα, με επιμονή και αποφασιστικότητα, έθεσε σε άμεση προτεραιότητα την ένταξη για χρηματοδότηση της συγκεκριμένης πρότασης κάνοντας το πρώτο βήμα για την υλοποίηση ενός μεγάλου έργου για τις Κροκεές.