ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΑΝΑΣΤΟΛΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΜΟΝΑΔΩΝ 16-02
![](https://evrotas.gov.gr/sites/default/files/styles/blog_704_328/public/kleista%20sxoleia%20kairos.jpg?itok=keBssYbV)
Την Τρίτη 16-2-2020 αναστέλλεται η δια ζώσης λειτουργία των Σχολικών μονάδων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης ενώ κλειστοί θα παραμείνουν και οι Δημοτικοί Παιδικοί Σταθμοί του Δήμου Ευρώτα.
Η συγκεκριμένη απόφαση κρίνεται απαραίτητη για την ασφάλεια μαθητών και εκπαιδευτικών λόγω των δυσμενών καιρικών φαινομένων σε συνδυασμό με την επιβεβλημένη διενέργεια των μαθημάτων με ανοιχτά παράθυρα λόγω του κορωνοϊού.