ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ ΔΗΜΑΡΧΟΥ ΕΥΡΩΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΔΙΟΙΚΗΤΗ ΤΗΣ 5ης ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΤΟΥ ΛΙΜΕΝΙΚΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ – ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΑΚΤΟΦΥΛΑΚΗΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΔΙΟΙΚΗΤΗ ΤΟΥ Λ.Σ. ΓΥΘΕΙΟΥ
![](https://evrotas.gov.gr/sites/default/files/styles/blog_704_328/public/IMG-199f72478e260c60e64c2ff73e680751-V.jpg?itok=r0Nef0Cu)
Ο Δήμαρχος Ευρώτα, κ. Δήμος Βέρδος, συναντήθηκε την Τρίτη 25/10 το πρωί στο γραφείο του με τον Διοικητή της 5ης Περιφερειακής Διοίκησης Λιμενικού Σώματος – Ελληνικής Ακτοφυλακής, Αρχιπλοίαρχο Λ.Σ., κ. Ευρυβιάδη Σαπουνά και τον Διοικητή του Λιμενικού Γυθείου, Πλωτάρχη Λ.Σ., κ. Ευάγγελο Τσαλή.
Στο επίκεντρο της συνάντησης, η οποία ήταν εθιμοτυπικού χαρακτήρα, βρέθηκε το ζήτημα της προστασίας του θαλάσσιου περιβάλλοντος, καθώς ο Δήμος Ευρώτα διαθέτει εκτεταμένη ακτογραμμή.