Σπάζωντας την Σιωπή: Αντιμετωπίζοντας την "Έμφυλη Βίας και τις Γυναικοκτονίες"
![](https://evrotas.gov.gr/sites/default/files/styles/blog_704_328/public/1717061150700.jpg?itok=V6hQGtwv)
Η αντιμετώπιση της έμφυλης βίας, και των γυναικοκτονιών, αποτελούν τα θέματα της εκδήλωσης που διοργανώνεται το Σάββατο 1 Ιουνίου το απόγευμα στις 19:00 στο Πνευματικό Κέντρο της Σκάλας, από τον Φιλαθλητικό Σύλλογο Σκάλας και τον φορέα "Εξελίσσω" υπό την αιγίδα του Δήμου Ευρώτα.
Το παρόν θα δώσει και ο Ολυμπιονίκης της Άρσης Βαρών Πύρρος Δήμας.
Η ενημέρωση αποτελεί την καλύτερη πρόληψη και αντιμετώπιση των παραπάνω φαινομένων.
Ας δώσουμε όλοι το παρών.